NIETUZINKOWE MIEJSCE ZABAWY LUB PRACY

W przeciwieństwie do wystroju parteru i pierwszego piętra, piwnica została urządzona w stylu ulubionym przez jednego z domowników, a nie była elementem kompromisu między nowoczesnością i klasycyzmem. Dominuje tu surowy klimat rodem z berlińskiego, undergroundowego klubu techno, udogodnienia dla DJa czy sala kinowa. Piwnica (poza jednym pomieszczeniem gospodarczym) może być również miejscem pracy. Generalnie jednak - dzięki temu, iż jest to przestrzeń odizolowana od reszty domu - możemy tu urządzić nawet huczną imprezę a w tym samym czasie w pokojach na pierwszym piętrze zaśnie dziecko.

piwnica1

Piwnica to miejsce, w którym poczujesz się jak w prawdziwym, undergroundowym klubie. Można tu zaprosić znajomych i cieszyć się smakiem i kolorem dowolnych trunków, które ustawisz sobie na półkach industrialnego baru. Poza tymi udogodnieniami bar wyposażony jest w bieżącą wodę, więc robienie drinków i bieżąca obsługa gości przebiegnie w sposób w pełni profesjonalny. Klimat uzupełniają światła i dyskretne dodatki

piwnica2

Pomimo surowego wystroju nic, co znajduje się w tych pomieszczeniach nie trafiło tu przypadkiem. Wszystkie elementy wystroju zostały specjalnie zakupione tak, aby podkreślać wyjątkowy charakter tych wnętrz lub zrobione ręcznie (np. kaloryfery robione na zamówienie ze specjalnych, skręcanych rurek - nie spotkacie takich nigdzie indziej). Celowo zachowano stare okablowanie (nie podłączone oczywiście do prądu) oraz zachowano fakturę starych cegieł i tynków. W pomieszczeniach,  w których się znajdujemy, wiele lat temu działały bowiem zakłady usługowe - np. zakład stolarski!

piwnica3

Jedno z pomieszczeń celowo odbiega od tego surowego wystroju i nawiązuje bezpośrednio do wyglądu współczesnych sal kinowych. Zamontowano tu wszystkie niezbędne elementy do wyświetlania obrazu jak w kinie i zadbano o subtelne oświetlenie, pozwalające na oglądanie filmów. Jest tu dość ciemno nawet w ciągu dnia, dzięki czemu wyświetlać na wielkim ekranie można nawet przy użyciu średniej klasy rzutnika. Dodatkowo - bezpośrednio za naszymi plecami znajdują się wielkie przeszklone drzwi balkonowe z wyjściem do specjalnej przestrzeni z grillem. Dzięki temu możesz urządzić grill w połączeniu z imprezą i projekcją ulubionego filmu! Z tego miejsca jest też drugie wyjście z domu do ogrodu i na taras znajdujący się powyżej.

piwnica4

W piwnicy znajduje się oddzielna ubikacja. Dzięki takiemu rozwiązaniu "imprezowicze" nie muszą w ogóle wchodzić na parter lub pierwsze piętro - wszystko, czego potrzebują jest na jednym poziomie. Bardzo dobra izolacja akustyczna tej części domu od reszty powoduje, że możesz tu urządzić imprezę bez niepokojenia pozostałych domowników.

piwnica5